ICD.pl – skuteczna migracja z Magento 1 na Magento 2

Dla Internetowego Centrum Dystrybucji wykonaliśmy kompleksową migrację sklepu internetowego ze starszego silnika Magento 1 na nowocześniejsze i bardziej wydajne Magento 2. Głównym celem projektu było przeniesienie funkcjonalności ze starej wersji do nowej przy założeniu jednoczesnej optymalizacji. Zmiana wymuszona była ciągłym rozwojem technologii, kwestiami bezpieczeństwa oraz potrzebą uniknięcia długu technologicznego, który wiązałby się z utrzymywaniem starszej wersji Magento.

icd 1

Realizacja projektu przebiegała etapowo od dogłębnej analizy biznesowej i definicji procesów integracyjnych poprzez projektowanie UX/UI, development, QA, CI/CD, migrację danych aż po uruchomienie, stały monitoring i optymalizację.

Ciekawym wyzwaniem w projekcie okazało się wykonanie migracji danych. Baza produktowa zawiera ponad 150 tyś produktów w różnym wariantach i parametrach co stanowiło wyzwanie w procesie migracyjnym.

Ważnym elementem prac była również integracja z systemem Symfonia ERP, dzięki której możliwa jest wymiana między 2 systemami danych takich jak: stany magazynowe, obsługa zamówień, przesyłek i faktur a także cen produktów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym wdrożeniu?
Zapraszamy do Case Study: WDROŻENIE MAGENTO 2 DLA ICD.pl

Przeczytaj również