Wdrożenie Prezentmarzeń – już online!

Po 15 miesiącach pracy nowy serwis prezentmarzen.com jest już dostępny online! To kolejny sukces całego zespołu. Ten e-commerce zrealizowany został w oparciu o PrestaShop 1.6, a firma Lizard Media odpowiadała za backend i ostateczne wdrożenie. Klient był odpowiedzialny za frontend i jego testy automatyczne. Sklep jest wykorzystywany nie tylko do zamówień online, ale również do obsługi zamówień na stoiskach sieci w całym kraju – obecnie w 18 miastach.

prezent marzeń wdrożenie

– Krytycznym momentem w końcówce projektu było przeniesienie danych z istniejącej platformy na nową. Mieliśmy na to 3 godziny plus dodatkowe 3 na testy. Deployment odbył się u klienta między 23.00 a 5.00 – mówi Łukasz Kolanko, senior PrestaShop & PHP developer w Lizard Media.

– Warto podkreślić, że współpraca układała się świetnie. Mimo podziału prac na frontend u klienta i backend Lizard Media dopasowanie było na wysokim poziomie. Mieliśmy też wyraźne poczucie, że z każdą sprawą, pytaniem, problemem możemy od razu zwrócić się do klienta. To bardzo duży luksus i praca w takiej atmosferze jest po prostu przyjemna – dodaje Łukasz Kolanko.

Projekt oprócz wysokiego stopnia automatyzacji pozwolił również na uruchomienie geolokalizacji wyszukiwań ofert, co znacząco wpływa na wygodę korzystania z serwisu.

– Sukces, szybki wzrost Prezentmarzeń wymagał dynamiki w dostosowaniu platformy e-commerce, jej możliwości związanych z ruchem oraz automatyzacji – mówi Michał Koczur, project manager w Lizard Media.

– Sednem sukcesu Prezentmarzeń jest pełna obsługa klienta, branie odpowiedzialności za logistykę atrakcji, umawianie spotkań, dopilnowanie szczegółów, wsparcie klienta oraz usługodawców. To wszystko wymaga sprawnego systemu obsługującego wszystkie procesy. Dzięki nowemu wdrożeniu system działa sprawnie.

Statystyki:

  • 1900 buildów w ramach środowiska CI/CD oraz merge requestów,
  • 1600 commitów.

Zgodnie z zapowiedziami klienta wkrótce rozpoczynamy prace nad nowymi funkcjami systemu.

Przeczytaj również