Nowy intranet dla Grupy Kęty bardziej social

Grupa Kęty – globalny holding aluminiowy

Grupa Kęty to prężny holding aluminiowy o globalnym zasięgu, posiadający 24 spółki zależne, 4500 klientów w 60 krajach oraz ponad 5500 pracowników. Działając w 3 segmentach utrzymuje status największego w Polsce dostawcy profili i komponentów aluminiowych oraz tworzonych na ich bazie systemów aluminiowych dla budownictwa, a także lidera w produkcji materiałów opakowaniowych i łatwo recyklingowalnych folii polipropylenowych w Polsce.

Wdrożenie i zaprojektowanie nowego intranetu

Będąc naszym wieloletnim klientem Grupa Kęty zleciła nam zaprojektowanie i wdrożenie nowej wersji wewnętrznego intranetu. Z założenia platforma stanowi wewnętrzny, a więc niedostępny na zewnątrz, portal dla pracowników spółek Grupy Kapitałowej. Na platformie pracownicy znaleźć mogą niezbędne do pracy narzędzia, informacje o wewnętrznych procedurach, programach pracowniczych, inicjatywach czy wreszcie informacje z życia Grupy Kapitałowej, jej spółek i pracowników.

intranet grupy kety

Podczas codziennego korzystania z intranetu pracownicy mogą przyswajać język angielski za pomocą modułu słówek, w którym każdego dnia w przystępny sposób przedstawiane są nowe treści do nauki przydatnego w pracy języka.

Nowością w aktualnej wersji intranetu jest moduł IT ALERT. Jest to moduł, który umożliwia szczegółowe informowanie pracowników o różnych zdarzeniach technicznych w infrastrukturze technicznej spółki mających wpływ na ich codzienną pracę. Moduł obejmuje awarie sieciowe, ostrzeżenia czy informowanie o nowych elementach infrastruktury.

Wraz z uruchomieniem nowej wersji intranet stał się również bardziej social, pozwalając na reakcję użytkowników na treści zamieszczane na stronie. Pracownicy mogą pozostawić pod każdym postem obraz swoich emocji poprzez dodanie kciuka, serca lub braw.

Z intranetu wewnętrznego korzysta każdego dnia w Grupie Kęty kilkuset pracowników.

Przeczytaj również