Nasze badania bankowości mobilnej w mediach

W związku z dynamicznym rozwojem aplikacji bankowych i dostępu do banku przez smartfona postanowiliśmy sprawdzić jak rzeczy się mają i ile banków oferuje już w tej chwili takie usługi swoim klientom. W trakcie badań jakie prowadziliśmy w styczniu i początkiem lutego br. zauważyliśmy, że największe „wykluczenie mobilne” jest w Bankach Spółdzielczych, które być może nie posiadają odpowiednich zasobów na inwestycje w tym zakresie.

banki bez dostępu mobilnego  analiza lizard media

Wyniki badań wysłaliśmy do mediów z tezą, że przyczyna wykluczenia mobilnego może leżeć w błędnej koncepcji banków, że do bankowości mobilnej potrzebna jest bardzo kosztowna aplikacja natywna tworzona odrębnie dla różnych systemów operacyjnych i różnych urządzeń. Ponieważ wierzymy w bankowość mobilną i wielkie udogodnienia dla klientów jakie ze sobą niesie, proponujemy bankom, które nadal nie oferują swoim klientom dostępu do usług bankowych przez smartfony i tablety, aby rozważyły znacznie prostsze rozwiązania hybrydowe lub nawet dostosowanie istniejących usług na stronie www do standardów RWD. Dzięki temu zabiegowi, każdy klient banku mógłby korzystać z jego usług przynajmniej w zakresie funkcjonalności oferowanej dla komputera, ale już przy pomocy smartfona.

Temat podchwyciły media branżowe IT i gospodarcze:

http://www.egospodarka.pl/130302,Bankowosc-mobilna-ciagle-w-niszy,1,39,1.html

http://proseedmag.pl/biznes/wiekszosc-bankow-w-polsce-wciaz-bez-bankowosci-mobilnej-analiza-lizard-media

http://www.prasa24h.pl/13288/wiekszosc-bankow-w-polsce-wciaz-bez-bankowosci-mobilnej-analiza-lizard-media.html

http://inwestycje.pl/banki/Wiekszosc-bankow-w-Polsce-wciaz-bez-bankowosci-mobilnej—analiza-Lizard-Media;276771;0.html

http://prnews.pl/wiadomosci/wiekszosc-bankow-w-polsce-wciaz-bez-bankowosci-mobilnej-6551991.html

http://manager.inwestycje.pl/banki/Wiekszosc-bankow-w-Polsce-wciaz-bez-bankowosci-mobilnej—analiza-Lizard-Media;276771;0.html

http://mamstartup.pl/raport/8177/wiekszosc-bankow-w-polsce-wciaz-bez-bankowosci-mobilnej

Przeczytaj również