Krosno S.A. sprzedaje online. Teraz również w kanale mobile.

Miło nam poinformować, że Lizard Media wdrożyło kompleksową platformę eCommerce dla Krośnieńskich Hut Szkła Krosno S.A. KHS Krosno to najstarsza Huta Szkła w Polsce działająca od 1923 roku. W ramach kontraktu wdrożyliśmy dla spółki pełną strategię sprzedaży online, 3 platformy sprzedażowe (B2C oraz e-Hurtownię i sklep dla sektora HoReCa), e-mail marketing oraz responsywny serwis internetowy na platformie LizardCMS. Sklep dla klientów indywidualnych jest dostępny na urządzenia mobilne.

logo krosno s.a.

sklep krosno s.a.

Oprócz zapewnienia kompleksowego procesu stworzenia nowych sklepów internetowych, od strategii, przez projekty, testy i wdrożenie, musieliśmy zintegrować całość rozwiązania z systemem ERP SAP. Odpowiadamy również za hosting i support platformy z restrykcyjnymi czasami reakcji w ramach umowy SLA. Ważną innowacją, szczególnie ze względu na nową, młodszą grupę docelową Krosna, jest dostępność sklepu dla klientów indywidualnych na tablety i smartfony. Testy wersji mobilnej wymagały analizy działania na różnych urządzeniach, o różnych przekątnych ekranu, wersjach systemu operacyjnego oraz przeglądarek. Naszym celem było zwiększenie wartości koszyka oraz ułatwienie klientom dotarcia do produktów z konkretnych kolekcji, linii, a nawet o konkretnym przeznaczeniu. Jesteśmy przekonani, że nasza wspólna praca z Krosno S.A. przyniesie spółce wymierne korzyści.” – Paweł Biliński, UX Manager w Lizard Media

Z naszej perspektywy inwestycja w nowoczesne rozwiązania eCommerce była jedną z tych, które mają otworzyć Krosno na nowe grupy docelowe i zwiększyć świadomość marki. Jesteśmy przekonani, że strategia eCommerce, platformy sprzedażowe i e-mail marketing dostarczone przez Lizard Media zrealizują obrany przez nas cel, jakim jest wzrost sprzedaży przez kanał internetowy, również na urządzeniach mobilnych.” – mówi Piotr Dutka, Group Sales Manager w KHS Krosno S.A.

Sklep internetowy dla klientów indywidualnych działa pod adresem http://sklep.krosno.com.pl/.

Serwis internetowy: http://www.krosno.com.pl/

Krośnieńskie Huty Szkła „KROSNO” Spółka Akcyjna są producentem sodowego szkła gospodarczego. Wizytówką Krośnieńskich Hut Szkła „KROSNO” S.A. jest szkło formowane tradycyjną metodą ręczną w bardzo szerokiej gamie produktowej – od finezyjnych kieliszków po duże wazony. Znaczącą pozycję w ofercie handlowej firmy stanowi również szkło stołowe formowane mechanicznie.

Przeczytaj również