IdeaFaktor24: faktoring na nowo

Wspólnie z naszym partnerem, spółką Coderion z Bielska-Białej, wdrożyliśmy kompletne rozwiązanie faktoringowe dla IdeaMoney, spółki zależnej IdeaBanku.

ideamoney logo

Jako oficjalny partner spółki technologicznej Coderion, wykonaliśmy wszystkie prace związane z front-office dla IdeaFaktor24.pl. Kluczowym etapem była koncepcja funkcjonalna, strategia UX oraz weryfikacja jej podczas testów z użytkownikami. Wielki ukłon w stronę IdeaMoney za zaangażowanie w usertesty – takie podejście powinno być na rynku standardem! To przyszli użytkownicy systemu oceniali interakcję, ergonomię obsługi. Dzięki dokładnej analizie rekomendacji powstał system bardzo user-friendly. Drugim strategicznym elementem było dostarczenie stabilnej wersji mobilnej – udało się to osiągnąć dzięki kompleksowym testom na fizycznych urządzeniach w laboratorium (na różnych systemach, dostawcach, rozdzielczościach).” – mówi Paweł Biliński. UX Manager w Lizard Media.

Dzięki sprawnej współpracy między IdeaMoney, Coderion i Lizard Media udało się wdrożyć ergonomiczny system eBOK dla klientów końcowych, dzięki któremu będą mogli w łatwy sposób zarządzać swoimi usługami faktoringowymi.

ideafaktor24

Realizacja projektu IdeaFaktor24 stanowi dopełnienie uprzednio zrealizowanego przez Coderion wdrożenia, w ramach którego stworzono dedykowany system transakcyjny wspierający procesy faktoringowe.  Dzięki współpracy Coderion i Lizard Media powstało kompleksowe rozwiązanie dla Faktorów, składające się z części Back-Office oraz platformy eBOK (elektroniczne biuro obsługi klienta). Komplementarność obu części rozwiązana przekłada się z jednej strony na efektywność pracowników biura faktoringu z drugiej strony na zadowolenie użytkowników platformy IdeaFaktor24.” – mówi Marek Talik, prezes spółki Coderion.

W ramach współpracy jako Lizard Media zaangażowaliśmy się w projekt w zakresie:

  • strategii UX,
  • analizy konkurencji,
  • interaktywnych prototypów,
  • testów usability w siedzibie Klienta w metodyce RITA,
  • projektów graficznych,
  • implementacji HTML5/CSS,
  • wdrożenia wersji mobilnej wraz z testami na fizycznych urządzeniach w laboratorium,
  • supportu w modelu SLA.

Celem Idea Money było stworzenie innowacyjnej platformy finansującej bieżącą działalność naszych Klientów. Wspólnie z Lizard Media i Coderion udało nam się stworzyć najbardziej innowacyjne narzędzie dla firm korzystających z faktoringu. Teraz, mają one dostęp do zarządzania płynnością finansową swoich firm 24/7 gdziekolwiek na świecie się znajdują. Jedną z głównych idei projektu było zaangażowanie Klientów do współtworzenia platformy IdeaFaktor24 – mogę śmiało powiedzieć, że IdeaFaktor24 to system tworzony wspólnie z Klientami i dzięki temu odpowiada na najbardziej wyszukane potrzeby i oczekiwania firm, którym oferujemy nasze usługi.” – mówi Piotr Rogoziński, Manager Działu Projektów i Marketingu w IdeaMoney S.A.

Lizard Media, dzięki wiedzy i doświadczeniu w zakresie UX wspierała nas w tworzeniu koncepcji aplikacji, przygotowaniu makiet systemu oraz uruchomieniu front-office systemu dla Klientów Idea Money. IdeaFaktor24 to projekt, który ciągle ewoluuje. W planach na najbliższe miesiące mamy: uruchomienie kolejnych usług faktoringowych czy monitoringu dostępnych w IF24, moduł do zarządzania relacją prawną z Klientami i wiele innych ułatwiających codzienną pracę operacyjną przedsiębiorców” – mówi Rogoziński.

Zobacz film o systemie IdeaFaktor24.pl:

YouTube video

Przeczytaj również