Future Builders oraz strona międzynarodowego konkursu Obiekt roku w systemach Aluprof

Czym jest inicjatywa Future Builders stworzona przez Aluprof SA?

Międzynarodowy projekt Future Builders oraz Konkurs na Obiekt roku to inicjatywy stworzone przez firmę Aluprof. W ramach Future Builders zaangażowani są architekci z całego świata, organizowane są rozmowy z ekspertami z wielu dziedzin, by odpowiedzieć na pytanie, jak powinno wyglądać budownictwo przyszłości. Aluprof tworzy przestrzeń, w której teoretycy wraz z praktykami mogą skonfrontować swoje wizje. Co dwa lata, w ramach prowadzonych inicjatyw, organizowany jest również konkurs na Obiekt Roku w systemach Aluprof, w którym wybierane są najciekawsze realizacje wykonane przy użyciu systemów Aluprof na całym świecie.

Aluprof SA, który od wielu lat jest naszym Klientem, należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA. Firma jest jednym z głównych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Na rynku istnieje od ponad 70 lat i obecnie zatrudnia już 2900 osób.

future builders2

Platforma Future Builders i strona konkursowa

W ramach wieloletniej współpracy Aluprof SA zwrócił się do nas z prośbą o przejęcie zarządzania i obsługi strony internetowej Future Builders oraz stworzenie nowej strony konkursowej Obiekt Roku w Systemach Aluprof. Strona Future Builders została w całości przeniesiona na platformę PyroCMS co dało możliwość łatwiejszej rozbudowy i elastyczności oraz integracji z pozostałymi narzędziami internetowymi Aluprof. Serwis internetowy stanowi swoistą ramę dla całego projektu Future Builders, można na niej znaleźć informacje o projekcie, rozmowy z ekspertami, architektami, czy też bloga prezentującego perspektywy oraz nowoczesne trendy w architekturze.

Co dwa lata na platformie organizowany jest konkurs na Obiekt Roku w Systemach Aluprof, który ściąga zgłoszenia obiektów z całego świata. Lizard Media opracował platformę przeprowadzenia oraz obsługi konkursu. Strona umożliwia zgłaszanie obiektów, głosowanie, obsługę kolejnych etapów oraz prezentację najważniejszych informacji i wyników konkursu. Zadaniem Lizard Media przy tym projekcie było również wdrożenie mechanizmów zabezpieczających przed nadużyciami podczas procesu głosowania internautów. Zwieńczeniem cyklicznego konkursu jest Gala finałowa, która jest transmitowania na stronie Future Builders.

future builders1

Wdrożenie strony Future Builders – zakres prac:

  • przeniesienie serwisu na platformę PyroCMS,
  • rozbudowa serwisu poprzedzona przygotowaniem projektów graficznych oraz UX,
  • stworzenie strony konkursowej i w ramach niej zaprojektowanie mechanizmów zgłaszania obiektów do konkursu i późniejszego głosowania internautów,
  • prace frontend i backend z wykorzystaniem technologii PyroCMS, VueJS oraz TypeScript,
  • wdrożenie wielojęzycznej platformy do zarządzania treścią.

Zobacz stronę Future Builders na żywo https://future-builders.com/.

Potrzebujesz strony internetowej dopasowanej do Twojego biznesu? Zapraszamy do kontaktu! sales@lizardmedia.pl

Przeczytaj również