Nasz developer 1 z 20 na świecie z certyfikatem Magento 2

Wielkie gratulacje dla Maćka Sławika, naszego Magento senior developera / tech leada, który podszedł i zdał już za pierwszym razem egzamin Magento 2 Certified Professional Developer. Tym samym dołączył do ekskluzywnego i elitarnego klubu profesjonalistów Magento z tym rzadkim certyfikatem, których na razie na całym świecie jest zaledwie dwudziestu.

Lizard Media tym samym potwierdza swoją ekspercką i pionierską rolę w Magento 2. Pamiętamy, że do nas należy pierwsze w Polsce i jedno z pierwszych na świecie wdrożenie tej nowej odsłony najpopularniejszej platformy na świecie (czerwiec 2016) dla marki Tous.

profesjonalny certyfikat magento 2

Jak wyglądał egzamin?  

Nowy egzamin praktyczny potwierdzający kompetencje developerów tym razem backendowych to właśnie Magento 2 Certified Professional Developer. 90 minutowy test składający się z 60 pytań wielokrotnego i jednokrotnego wyboru.

– Egzamin  jest trudny, ale możliwy do napisania dla osoby pracującej z Magento 2 na co dzień przez ostatnie półtora roku – mówi Maciej Sławik Tech – Tech Lead / Senior Developer w firmie Lizard Media, która jako pierwsza wdrożyła sklep na platformie Magento 2 w Polsce.

– Niektóre pytania były trudne i odpowiedź można było oprzeć jedynie o doświadczenia z pracy z projektami, nie teorię – dodaje Maciej Sławik.

90 minutowy egzamin przeprowadzany jest w specjalnych warunkach. Aby wejść do monitorowanego pomieszczenia trzeba opróżnić kieszenie. Dozwolone jest tylko ubranie. W środku znajduje się tylko jedno stanowisko z komputerem, monitorem, myszką i klawiaturą. Oprócz monitoringu wideo, przez cały czas trwania egzaminu włączony jest monitoring dźwięku, aby sprawdzać, czy zdający nie kontaktuje się głosowo z kimś z zewnątrz. Test polega na odpowiedzi na 60 pytań praktycznych z których część jest wielokrotnego wyboru, a część jednokrotnego. Nie ma pytań otwartych, ani zadań.

 

Certyfikat na świecie:

Oprócz dwóch Polaków certyfikatem tym może pochwalić się jedynie 18 osób na świecie:

Niemcy – 2

Kanada – 1

Wielka Brytania – 5

USA – 4

Białoruś – 1

Francja – 1

Ukraina – 2

Polska – 2

Argentyna – 1

Czechy – 1

 

Gratulujemy pierwszym polskim developerom zdanego egzaminu i czekamy na następnych.

Przeczytaj również