MAGENTO2 DLA MAREK NUUMO I BIGDEALS

Wdrożenie Magento2 w zakresie backend oraz frontend developmentu, w tym integracja z systemem ERP Commit Wincash, a także projektowanie graficzne obu witryn pod kątem udoskonalenia UX.

Nuumo i BigDeals to nowe marki na polskim rynku home&decor, różniące się od siebie pod względem oferty, sposobu komunikacji i grup docelowych, ale spójne w kwestii dostarczania klientom produktów o najwyższej jakości, precyzyjnie dostosowanych do ich potrzeb. 

Odbiorcy Nuumo to indywidualiści, zainteresowani nie tylko funkcjonalnością, lecz także unikatowym, artystycznym designem elementów wyposażenia mieszkań. Urządzanie wnętrz jest dla nich sposobem wyrażania siebie i swoich upodobań estetycznych – zarówno poprzez podążanie za aktualnymi trendami, jak i poruszanie się w obrębie jednego, jasno zdefiniowanego stylu.

 

Klienci BigDeals cenią sobie wysoką jakość, nowoczesne wzornictwo i przystępne ceny, lubią korzystać z okazji cenowych, ale przy poszanowaniu swojego czasu. Platforma BigDeals wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, prezentując szeroką ofertę promocyjną w obrębie jednej witryny.

Zakres współpracy z Lizard Media

Zarówno marka Nuumo, jak i BigDeals notują znaczący wzrost zainteresowania klientów i liczby przeprowadzonych transakcji. Aby dostosować wydajność e-sklepów do potrzeb rosnącej liczby użytkowników oraz przygotować technicznie oba serwisy do wdrażania zróżnicowanych akcji promocyjnych, wdrożyliśmy Magento2 w zakresie backend i frontend developmentu, a także projektowania UX. 

Po dokonaniu kompleksowej analizy biznesowej przygotowaliśmy plan prac zakładający integrację z systemem ERP Commit Wincash, projektowanie graficzne obu witryn pod kątem udoskonalenia UX, a także utrzymanie współpracy z serwisem IT w modelu SLA 24/7/365. Wdrożone rozwiązania pozwoliły na automatyzację wielu czynności w zakresie zarządzania sprzedażą, co przekłada się na szybszą realizację zamówień i minimalizuje ryzyko wystąpienia błędów.

Zmiany wprowadzone w obszarze backend i frontend developmentu objęły m.in.:

  • implementację w wydajnym środowisku wieloserwerowym z zastosowaniem narzędzi takich, jak  ElasticSearch, Redis, Varnish,
  • przeprowadzenie testów wydajnościowych i obciążeniowych systemu,
  • monitoring 24/7/365 z wykorzystaniem NewRelic, Pingdom i innych dedykowanych narzędzi.
bigdeals design 2 bigdeals mobile

Wsparcie działań marketingowych Nuumo i BigDeals

Jednym z najważniejszych wyzwań w ramach projektu było dla nas przygotowanie obu witryn na intensyfikację działań marketingowych, w tym uruchamianie kampanii promocyjnych o dużym zasięgu, wprowadzanie dynamicznych kategorii czy jednoczesnych obniżek cen dużej liczby produktów. Ważnym aspektem w tym obszarze było także przygotowanie serwisów na wzrost częstotliwości i intensywności peaków sprzedażowych, tak by zapobiec utrudniającym lub uniemożliwiającym zakupy przeciążeniom serwera.

Strategia marketingowa Nuumo i BigDeals zakłada prowadzenie dedykowanych kampanii promocyjnych dla różnorodnych grup odbiorców. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, przygotowaliśmy w ramach projektu mechanizmy segmentacji klientów pod kątem różnicowania komunikacji, promocji i zachowania sklepu. Wprowadzone zmiany umożliwiają dokładniejszą personalizację komunikatów sprzedażowych, dopasowanie podejmowanych działań do rentowności poszczególnych segmentów, a w rezultacie – wyraźny wzrost liczby pozytywnie zakończonych transakcji.

nuumo design 1

Wdrożenia w zakresie sposobów płatności i dostawy

Działania w ramach współpracy Nuumo i BigDeals z Lizard Media pozostawiają klientom obu e-sklepów większą swobodę i intuicyjność korzystania z funkcji witryn, a także szerszy wybór sposobów płatności i wysyłki. Jedną z najistotniejszych funkcjonalności wdrożonych w tym zakresie jest mechanizm automatycznego obliczania przewidywanego czasu dostawy, co zapewnia klientom precyzyjną informację na temat terminu otrzymania przesyłki bez względu na to, z jakiego magazynu będzie ona nadana.

Wśród wykonanych w tym obszarze prac znalazły się także:

  • integracja z płatnościami BlueMedia ─ BLIK, Google Pay, Apple Pay,
  • integracja z firmami kurierskimi: DPD, SpediMex, InPost Paczkomaty.
nuumo design 2