ALUPROF

Lider systemów aluminiowych

Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 50 letniemu doświadczeniu firma posiada ponad 1300 stałych klientów. Roczne przychody ze sprzedaży Aluprof S.A. przekraczają 230 mln EUR. Eksport stanowi około 40% ogólnej sprzedaży. Firma zatrudnia ponad 2100 pracowników. Większość z pięknych nowoczesnych biurowców w Polsce posiada komponenty dostarczane przez Aluprof.

Lizard Media współpracuje ze spółką Aluprof S.A. od 2010 roku. Wówczas powstała pierwsza aplikacja dedykowana B2B umożliwiająca udostępnianie wiedzy i zasobów pomiędzy spółką a jej kontrahentami w sposób bezpieczny. W 2011 roku podpisano już stało umowę na kompleksową obsługę spółki w zakresie rozwiązań internetowych. W ramach tej umowy powstały takie projekty jak nowy serwis internetowy na platformie LizardCMS, wdrożenie wersji mobilnej serwisu, wdrożenie systemu LizardMailer oraz LizardDownloader. Obecnie współpraca skupia się wokół szeregu aplikacji dedykowanych działających w oparciu o języki PHP (Laravel/Symfony), VueJS, aplikacje w technologii PWA i mikroserwisy. Dostarczamy również kompleksowe usługi analityczne, projektowania interfejsów graficznych, strategii UX.

aluprof desktop

Aplikacja dedykowana portfolio

W 2016 roku wdrożyliśmy aplikację LizardMobilePortfolio – nowoczesne narzędzie do prezentacji portfolio firmy na smartfonach i tabletach. Aplikacja ma kilka ciekawych i ważnych dla międzynarodowego klienta funkcji – aktualizuje portfolio automatycznie, gdy działa połączenie internetowe, działa w trybie offline i jest ograniczona wyłącznie pojemnością urządzenia. W pierwszej wersji uruchomiliśmy wersję polską i angielską.

Silnik aplikacji musiał spełniać wyśrubowane wytyczne Aluprof. Działanie offline, automatyczne skalowanie pojemności, działanie również w zwykłej przeglądarce internetowej, automatyczne pobieranie aktualizacji (przyrostowe). Zdecydowaliśmy się zastosować mechanizmy HTML5 Offline Cache, który zachowuje dobrą kompatybilność wsteczną dla systemów mobilnych iOS oraz Android. Całość uzupełnił intuicyjny panel administracyjny.

Następnym krokiem było poszerzenie projektu aplikacji mobilnej w modelu hybrydowym. Całość działa w ramach AppStore na platformy iOS oraz Google Play dla platformy Android.

aluprofmobileapp

Aplikacja stanowi duże udogodnienie dla partnerów i klientów Aluprof, którzy mogą:

  • otrzymywać powiadomienia PUSH o najważniejszych aktualnościach, eventach, nowościach w ofercie,
  • przeglądać zasoby tzw. Stefy autoryzowanej,
  • korzystać z aplikacji w trybie offline,
  • przeglądać najnowsze newslettery bez konieczności odbierania ich na swojej skrzynce pocztowej.

Aplikacja została zbudowana w oparciu o połączenie technologii mobile oraz webowej: JS (Ractive.js z elementami wykorzystania LocalStorage) oraz natywnych kontrolek iOS/Android. Jako ciekawostka warto dodać, że zgodnie ze standardami Lizard Media proces deployu aplikacji jest w pełni zautomatyzowany, a w ramach każdego wydania zespół QA czuwa nad jakością i stabilnością aplikacji.

Serwisy internetowe, systemy CMS oraz narzędzia B2B

Jako Lizard Media dostarczamy spółce Aluprof inne rozwiązania działajace w oparciu o nowoczesny stack technologiczny. Stworzyliśmy i utrzymujemy m.in.:

  • Serwis korporacyjny na Polskę i serwisy zagraniczne wraz z rozbudowanym autorskim systemem CMS
  • Aplikację „Strefa autoryzowana” wraz z wersją mobilną dystrybuowaną do klientów jako aplikacja hybrydowa dostępna w AppStore / Google Play
  • Aplikację „Katalog dla architektów” wraz z zaawansowanym generatorem katalogów PDF przygotowanych do druku w wysokiej rozdzielczości – jako usprawnienie pracy działu technicznego i handlowego

Łącznie kilkanaście serwisów i aplikacji ze sobą zintegrowanych działa jako kompletny ekosystem IT usprawniający procesy biznesowe – zarówno wewnętrzne jak i B2B – w Aluprof S.A.